آخرین خبرها
خانه / جذب و ذکر / زندگی نامه بزرگان

زندگی نامه بزرگان

جذب و ذکر

زندگی نامه بزرگان و مشاهیر…

زندگینامه نیک وی آچیچ (مرد بدون دست و پا) :

زندگی نامه بزرگان

نیک متولد ۱۹۸۲ در شهر ملبورن استرالیاست. اسم کاملش نیکولاس جیمز ووییچیچ است. وی بعلت یک بیماری، بدون دست و پا متولد گردید.

نیک دارای مدرک کارشناسی حسابداری و برنامه ریزی مالی از دانشگاه گریفیت و یک سخنران انگیزشی است. وی مدیر سازمان غیرانتفاعی « زندگی بی حد و مرز » است؛ از دیگر مهارتهای او : شنا، موج سواری و گُلف می باشد.

او در سن ۸ سالگی بدلیل تمسخرهای شدید همکلاسی هایش، بدلیل شرایط فیزیکی که داشت، دچار افسردگی شدیدی گشته و اقدام به خودکشی می کند؛ اما خودش می گوید: آن هیجان احساسی باعث شد تا تصمیم بگیرم خودم را در آب غرق کنم ولی بدلیل علاقه به پدر و مادرم از آن کار غلط منصرف شدم.

نیک بعدها با تلاش بسیار و به کمک مادرش یاد گرفت، با دو انگشتی که در انتهای تنه اش وجود دارد، بنویسد و دیگر کارهایش را انجام دهد. در سن ۱۷ سالگی مؤسسه خود با عنوان « زندگی بدون دست و پا » را تأسیس و در سن ۲۱ سالگی با دو مدرک لیسانس، فارغ التحصیل می شود.

در سال ۲۰۰۸ نیک با کانایی میاهارای مکزیکی – ژاپنی و مربّی موج سواریِ خود آشنا می شود. کانامیاهارا نیز یک دست خودش را در حملۀ کوسه از دست داده بود. آنها در سال ۲۰۱۲ با هم ازدواج می کنند و اکنون بهمراه دو فرزند پسر سالم و سرحالشان در جنوب کالیفرنیا زندگی شادی دارند. نیک تابحال به بیش از ۴۰ کشور در ۵ قارۀ دنیا سفر داشته است.

جمله ای از نیک وی آچیچ :

من بدون دست و پا به دنیا آمدم. اما هرگز در حصار شرایط خود نماندم. اکنون به سراسر دنیا سفر می کنم و به میلیون ها نفر، الهام می بخشم تا با ایمان، امید، عشق و شجاعتِ خود بر ناملایمات زندگی چیره گشته و به تمام آرزوهایشان جامۀ عمل بپوشانند.

او هم اکنون یکی از تأثیرگزارترین سخنرانان موفقیت در دنیا محسوب می شود و مؤسسه « زندگی بدون حد و مرز » را که در زمینۀ موفقیت فعالیت دارد، اداره می کند.

درباره‌ی گروه جذب و ذکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *