آخرین خبرها
خانه / جذب و ذکر / کتاب دعاهای سرازیرشدن رزق و روزی
دوره های جذب و ذکر
جذب و ذکر

کتاب دعاهای سرازیرشدن رزق و روزی

مقدمه

           « بسمه ­تعالی »           

خرید کتاب خرید و دانلود کتاب

خواننده عزیز و گرامی سلام؛

سال­هاست که تب نشر کتب موفقیت و کامیابی در کشورمان داغ ­تر شده است. من و شما هم بسیاری از این کتب را خوانده ­ایم و یا سخنرانی اساتید موفقیت را با حضور در سمینارهای مختلف و یا بوسیله لوح فشرده گوش کرده ­ایم.

نکته­ ای که از ابتدا ذهن مرا به خود مشغول می­ کرد، این بود که­: تمام این نکات مهم و کلیدی که واقعاً در پیشبرد اهداف بشر نقش دارند، برای اکثر ما مسلمانان آشنا و یا گاهاً تکراری می­ باشند. خوب که به این نکات توجه می­ کنیم، متوجه می ­شویم که همۀ این موارد قرن­ ها پیش توسط انبیاء الهی، بالأخص پیامبر مکرّم اسلام و ائمه اطهار (علیهم­ السلام) به همۀ بشریت آموزش داده شده است؛ و سر منشأ همۀ این علوم، معجزۀ ناب رسول مکرّم اسلام (صلی ­الله ­علیه ­و­آله­ و­ سلم) یعنی قرآن مجید می ­باشد.

ولی پر واضح است، این کتاب مهم و نیز سخنان ناب پیامبر و ائمه (علیهم ­السلام) همه و همه احتیاج به تفسیر و تفهیم دارند، که این موارد توسط اساتید محترمی در ایران و یا در کشورهای دیگر نیز به همگان آموزش داده می­ شود.

اما بدون شک در کشور عزیزمان « ایران » و با توجه به آموخته­ های دینی و مذهبی­ مان، مهمترین و اصلی ­ترین رمز موفقیت، سعادت و جذب نیروهای مثبت کائنات، بوسیلۀ دعا و طلب مدد از خداوند یکتا می­ باشد.

منظور ادعیه و اذکار مستند ذکرشده در قرآن کریم و احادیث قدسی و یا از سوی نبی مکرّم اسلام و ائمه­ اطهار (علیهم­ السلام) می­ باشند. البته هر عقل سلیمی به این نکته اذعان دارد که بدون تلاش و کوشش و فعالیت فیزیکی، رشد و پیشرفت، دور از ذهن می­ باشد و خداوند متعال برای عنایات کریمانه­ اش احتیاج به بهانه­ ای هرچند کوچک دارد، که باید بوسیلۀ کار و تلاشمان ایجاد شود، و بعد با توکل به الطاف او و بوسیلۀ اذکار و ادعیۀ مربوطه، منتظر یاری و کمک ­های بی ­دریغ او باشیم. شاید بعضی­ ها ناخودآگاه در برابر راه­های سنتی و مذهبی جبهه بگیرند، و عقیده ­شان بر این باور باشد که مواردی که بوسیلۀ اساتید مجرّب در آمریکا، بیان می­ شود بسیار دقیق­ تر و به­ روزتر می­ باشد؛ البته در ابتدا هم بیان داشتم که این تفاسیر یا هر شرح دیگری که بتواند به­ ما کمک کند که راه رسیدن به موفقیت و کمال واقعی را پیدا کنیم، خوب و پسندیده است، ولی همۀ ما خوب می ­دانیم، موضوعی که قرن­ ها اعتقاد و باور در پشت آن نهفته می­ باشد، دین و مذهب ما ایرانیان و مسلمانان است که هیچ­ کس نمی­ تواند منکر این اصل مهم و تأثیرگذار باشد.

ناخودآگاهِ همۀ ما با این زمینه رنگ ­شده که، هیچ نیرویی قوی­تر و بزرگ­ تر از نیروی خداوند قادر نیست.  پس مسلّماً هیچ ­چیز بهتر از آن نیرو، نمی­ تواند بر روی ذهن و ضمیر ناخودآگاه ما تأثیرگذار باشد. شاید دستورات اساتید مذکور، واقعاً کارساز و تأثیرگذار باشند؛ ولی قطعاً در مورد اکثر ما، بدلیل آموزه­ های چند صد سالۀ ما، هرگز نمی­ تواند به اندازۀ یک دعا و یا ذکر از ائمه و کتب دینی ما، بر ما اثر بگذارد.

بنده هم بر اساس این اصل، همیشه در کنار کتبِ روز روانشناسی و موفقیتِ دنیا، این موارد دینی و ادعیۀ معتبر را نیز می­ خوانم و همیشه به این نتیجه می­ رسم که در آن ذکر و یا ختمِ مورد نظرم تمام مواردی که باید در یک تلقین و دستور موفقیت و کامیابی در قرن ۲۱ رعایت شود، قرن­ ها پیش رعایت گردیده و این ایمان و باورپذیری من­ را که مهمترین لازمۀ تأثیر هر وِرد یا تلقین است، بیشتر می­ کند، و به استجابت دعا و تحقق یافتن آرزوها و خواسته­ هایم سرعت بیشتری می­ بخشد.

وظیفۀ خودم و همۀ جوانان عزیز می­ دانم که، با ارزش ­نهادن بر مبانی دینی و اسلامی­ مان علاوه بر بسط و گسترش خوبی­ های دین مبین اسلام، به خود و جامعه­ مان کمک کنیم تا با اتصال به منبع اصلی انرژی­ های پاک و مثبت، یعنی خدای متعال، بوسیلۀ رهنمودهای پیامبر و امامان معصوم (علیهم ­السلام) به­ سوی کمال و خوشبختی حرکت کنیم.

­­­­­­­­­

با تشکر از همۀ شما خوانندگان محترم

خرید کتاب
خرید و دانلود کتاب

 

درباره‌ی گروه جذب و ذکر

2 نظر

  1. باسلام
    عالی بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *